[WIDEO] Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego ratują Bayern przed utratą punktów!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:30
21 lut 2020, 22:28

Bayern Monachium pokonał SC Paderborn 3:2 w pierwszym meczu 23. kolejki Bundesligi. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, który w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W starciu lidera Bundesligi z ostatnią drużyną w tabeli faworyt mógł być tylko jeden. Przyjezdni liczyć mogli jedynie na to, że Bayern nieco ich zlekceważy, myśląc już o zdecydowanie ważniejszym starciu w najbliższy wtorek, kiedy to mistrz Niemiec zmierzy się z Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Początek starcia wyglądał jakby Bayern rzeczywiście myślami był już przy następnym rywalu. Już w 3. minucie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Streli Mamba, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i gola dla Paderborn nie uznał. Podopieczni Hansa-Dietera Flick otrząsnęli się po chwilowym letargu i z czasem przejęli inicjatywę w meczu. W 26. minucie gola dla Bayernu zdobył Serge Gnabry, który w polu karnym wygrał walkę z obrońcami i mocnym strzałem pokonał golkipera gości, Leopolda Zingerla.

W 44. minucie meczu fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, który daleko wyszedł z bramki chcąc wybić piłkę, jednak nie trafił w nią i ta padła łupem Dennisa Srbeny’ego. 25-letni pomocnik minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce, doprowadzając do wyrównania.

Paderborn mógł wyjść na prowadzenie już w pierwszych minutach po przerwie, ale Mamba nieczysto trafił w piłkę, co przypłacił kontuzją i przedwczesnym zejściem z boiska. Kilka minut później bliski trafienia był Robert Lewandowski, ale uderzenia Polaka dwukrotnie świetnie zdołał wybronić Zingerle. W 70. minucie Gnabry wyłożył piłkę Lewandowskiemu, a tym razem górą był już reprezentant Polski i Bayern prowadził 2:1.

Radość kibiców na Allianz Arenie nie trwała zbyt długo. Już w 75. minucie Paderborn przeprowadził groźną kontrę, którą na gola wyrównującego zamienił Sven Michel. Kiedy wydawało się, że ostatnia drużyna w tabeli Bundesligi urwie punkt liderowi, do akcji ponownie wkroczył Lewandowski i po kolejnym podaniu od Gnabry’ego wpakował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w tym meczu.

Bayern Monachium 3:2 SC Paderborn
26. Gnabry (Tolisso), 70. Lewandowski (Gnabry), 88. Lewandowski (Gnabry) – 44. Srbeny, 75. Michel

Bayern Monachium: Neuer (C) – Odriozola Arzallus (63. Coman), Lucas Hernández, Alaba, A. Davies – Kimmich, Alcántara – Gnabry, Tolisso, Coutinho (63. Müller) – Lewandowski

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Schonlau, Holtmann (29. Jastrzembski) – Pröger, Gjasula, Vasiliadis, Antwi-Adjei – Mamba (53. Michel), Srbeny (81. Fridjónsson)