[WIDEO] Bundesliga: Gol Łukasza Piszczka! Wysokie zwycięstwo Borussii

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:31
14 lut 2020, 22:35

Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankfurt aż 4:0 w pierwszym meczu 22. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Łukasz Piszczek.

Były reprezentant Polski otworzył wynik spotkania w 33. minucie, oddając precyzyjny strzał lewą nogą zza pola karnego. Był to zarazem jego pierwszy gol w obecnym sezonie ligi niemieckiej.

Kolejne bramki dla BVB padły w drugiej odsłonie meczu. W 50. minucie Kevina Trappa pokonać zdołał Jadon Sancho, a chwilę później na 3:0 podwyższył Norweg Erling Häland, któremu asystował Hakimi. Wynik spotkania w 74. minucie mocnym uderzeniem z dystansu ustalił Raphaël Guerreiro, pieczętując dwunaste zwycięstwo Borussii w obecnych rozgrywkach.

Borussia Dortmund 4:0 Eintracht Frankfurt
33. Ł. Piszczek (Hakimí), 50. Sancho (Witsel), 54. Häland (Hakimí), 74. Guerreiro

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Hummels, Zagadou, Guerreiro – Witsel – T. Hazard, Can (63. Dahoud) – Sancho (75. Reyna), Häland (79. M. Götze), Hakimí

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tourè, D. Abraham, Hinteregger, N’Dicka – Ilsanker, Rode (78. Sow) – Chandler, Gaćinović (46. Dost), Kostić – André Silva (82. Paciência)