[WIDEO] Bundesliga: Kompromitacja Bayernu, kolejna bramka Lewandowskiego!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:43
2 lis 2019, 17:20

Bayern Monachium, który od dziesiątej minuty musiał radzić sobie w dziesięciu przegrał z Eintrachtem Frankfurt 5:1. Jedyne trafienie dla zespołu mistrza Niemiec zanotował Robert Lewandowski dla którego był to czternasty gol w dziesiątym spotkaniu z rzędu w Bundeslidze.

Spotkanie idealnie mogli rozpocząć goście jednak jednak uderzenie na początku spotkania w wykonaniu Gnabry’ego minęło minimalnie bramkę rywali. W odpowiedzi Eintracht wyprowadził znakomity kontratak, a przed polem karnym faulowany przez Boatenga był zawodnik gospodarzy i po weryfikacji VAR stoper Bawarczyków już po dziesięciu minutach musiał opuścić plac gry w powodu otrzymania czerwonej kartki. Zespół z Frankfurtu przewagę jednego zawodnika wykorzystał już w 25.minucie gdy bramkarza mistrzów Niemiec pokonał Filip Kostić. W 33.minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie po tym jak jak akcję gospodarzy wykończył Djibril Sow. Odpowiedź Monachijczyków była natychmiastowa jednak bramka Kimmicha została nie uznana. Chwilę później Lewandowski zdecydował się na indywidualną akcję i po minięciu trzech zawodników rywali zdobył swoją czternastą bramkę z rzędu w dziesiątym spotkaniu Bundesligi!

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy już w 49.minucie przegrywali 3:1 po bramce Davida Abrahama. Gospodarze nie poprzestawali na trzech zdobytych bramkach i w dalszym ciągu atakowali co przyniosło skutek w 61.minucie gdy Neuera po raz czwarty to wyciągnięcia piłki z siatki zmusił Hinteregger. Dzieła zniszczenia w 85.minucie dokonał Paciencia, który wykorzystał podanie od Andre Silvy.

Eintracht Frankfurt – Bayern Monachium 4:1 (2:1)