[WIDEO] Bundesliga: Remis Borussii Dortmund z Freiburgiem. Kontuzja Łukasza Piszczka!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:31
5 paź 2019, 17:38

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Freiburgiem (2:2) w ramach 7. kolejki Bundesligi. Z powodu kontuzji już w 14. minucie meczu boisko opuścić musiał Łukasz Piszczek.

Były reprezentant Polski już na samym początku rywalizacji nabawił się kontuzji pachwiny, która wykluczyła go z dalszej gry. Jego miejsce na murawie zajął Julian Brandt.

Pierwsza bramka podczas dzisiejszej rywalizacji padła w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Thorgana Hazarda, kapitalny strzał z woleja oddał Axel Witsel, który kompletnie zaskoczył golkipera Freiburga. Gospodarze nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji na doprowadzenie do wyrównania (pudła Christiana Güntera oraz Gian-Luki Waldschmidta) przez co do przerwy przegrywali 0:1.

Za odrabianie strat podopieczni Christiana Streicha wzięli się zaraz po zmienie stron. W 55. minucie Gian-Luca Waldschmidt zrehabilitował się za niecelny strzał z 40. minuty i tym razem mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera Borussii. Piłkarze z Dortmundu ponownie na prowadzenie wyszli w 67. minucie po bramce Achrafa Hakimiego, któremu asystował Jadon Sancho. Kiedy wydawało się, że wicemistrzowie Niemiec sięgną po trzy punkty, pechowe trafienie samobójcze zanotował Manuel Akanji i mecz zakończył się remisem 2:2.

SC Freiburg 2:2 Borussia Dortmund
55. Waldschmidt (Schmid), 90. Akanji (sam.) – 20. Witsel (T. Hazard), 67. Hakimí (Sancho)

SC Freiburg: Schwolow – Kübler (85. Grifo), Koch, Heintz – Schmid, Abraši (75. Petersen), Höfler, Günter – Waldschmidt – Haberer, Höler (68. Sallai)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (14. Brandt, 87. Schmelzer), Hummels, Akanji, Guerreiro – Witsel, Delaney – T. Hazard (63. Sancho), Reus, Hakimí – M. Götze