[WIDEO] Bundesliga: Wysokie zwycięstwo Borussii, asysta Łukasza Piszczka

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:38
7 gru 2019, 18:24

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała Fortunę Duesseldorf 5:0, a asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu zaliczył były reprezentant Polski.

Przed spotkaniem to zespół z Dortmund był stawiany w roli faworyta co znalazło potwierdzenie na boisku, choć gospodarze pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 42.minucie. Prowadzenie wicemistrzów Niemiec w 58.minucie podwyższył Hazard, a pięć minut później trzecią bramkę zdobył Sancho. W 70.minucie drugą bramkę w tym meczu zdobył Reus, a gości dobił Jadon Sancho na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania. W zespole Fortuny, która plasuje się na szesnastym miejscu w tabeli w 59.minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Łukasz Piszczek został zmieniony w 78. minucie przez Leonarda Balerdiego.

Borussia Dortmund – Fortune Duesseldorf 5:0 (1:0)