[WIDEO] Były zawodnik Lecha Poznań zniesiony nieprzytomny z boiska. Makabryczne obrazki

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:07
31 maj 2017, 23:01

W finale pucharu Węgier Ferencvaros pokonał po rzutach karnych Vasas. Jednak wynik sportowy pozostał w cieniu tego co wydarzyło się podczas końcowych minut regulaminowego czasu gry.

Była 89. minuta, zawodnicy obu drużyn byli już myślami przy dogrywce gdyż na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Przy bocznej linii boiska o górną piłkę starli się były zawodnik Lecha Poznań- Gergo Lovrencsics oraz Benedek Murka. Napastnik Vasas podczas wyskoku uderzył barkiem w głowę swojego rodaka, a ten upadł bezwładnie na murawę.

Niemal w mgnieniu oka arbiter spotkania przerwał mecz i pozwolił służbom medycznym na udzielenie pomocy byłemu lechicie. Niestety Gergo Lovrencsics nie reagował na żadne bodźce i nieprzytomny został przewieziony do szpitala.

Gergo Lovrencsics był piłkarzem Lecha Poznań w latach 2012-2016. W tym czasie rozegrał w jego barwach 146 spotkań w których zdobył 20 bramek dokładając do tego 34 asysty.