[WIDEO] Tak bywało wcześniej. Historia meczów z Danią

Już w piątek reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się na wyjeździe z Danią. Bilans spotkań z Skandynawami nie jest korzystny dla naszej reprezentacji, ale..

Dotychczas z reprezentacją Dani Biało-Czerwoni mierzyli się 22 razy. Nasza drużyna tryumfowała ośmiokrotnie, dwa razy padał remis, a dwanaście razy lepsi okazywali się być rywale. Jednak jeśli brać pod uwagę tyle mecze o stawkę dorosłą kadrą było takich spotkań 3, a wszystkie z nich kończyły się wygraną Polaków.

Po raz pierwszy z Duńczykami zmierzyliśmy się 21 maja 1934 roku w Kopenhadze. Wówczas lepsi okazali się być gospodarze, którzy wygrali 4:2.

Pierwsze zwycięstwo ze Skandynawami odnieśli Polacy 12 września 1937 roku w Warszawie. Wtedy to kadra prowadzona przez Władysława Przeworskiego tryumfowała 3:1. Warto zaznaczyć, że był to debiut naszego selekcjonera.

Najbardziej wstydliwe jest dla nas spotkanie z 26 czerwca 1948 roku. W Kopenhadze Duńczycy zlali nas 8:0.

Jednak Polacy także mogą się pochwalić pogromem. A nawet dwoma. Najpierw 5 listopada 1961 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie kadra prowadzona przez Czesława Kruga rozbiła Duńczyków 5:0, a następnie w takim samym stosunku już w Warszawie 2 września 1970 roku tryumfowali podopieczni Ryszarda Koncewicza.

Jedno z ważniejszych zwycięstwo odnieśli nasi reprezentanci 1 maja 1977 roku w Kopenhadze. Wtedy to w meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata kadra z Włodzimierzem Lubańskim na czele ograła Duńczyków 1:2.

W rewanżowym starciu które odbyło się 21 września tego samego roku na Stadionie Śląskim Biało-Czerwoni odnieśli przekonywujące zwycięstwo – 4:1.

Jeśli chodzi o mecze w czasach nieco bardziej współczesnych Polacy na pewno chcieliby zapomnieć o towarzyskim spotkaniu z 18 sierpnia 2004 roku, kiedy to na stadionie w Poznaniu podopieczni Pawła Janasa ulegli Duńczykom aż 1:5.

Kolejny raz Skandynawów pokonaliśmy 14 sierpnia 2013 roku. Na PGE Arenie w Gdańsku reprezentacja Waldemara Fornalika wygrała 3:2. Było to pierwsze zwycięstwo z Duńczykami od 36 lat. Tamten mecz z obecnej kadry pamięta 6 zawodników- Wojciech Szczęsny, Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski.

Ostatni pojedynek z naszymi piątkowymi rywalami pamięta chyba każdy. 8 października 2016 roku reprezentacja Polski po hat-tricku Roberta Lewandowskiego tryumfowała w Warszawie 3:2.

https://www.youtube.com/watch?v=cfa1nvaEBlk

Czy i tak będzie tym razem? Czy znów Polacy dołożą kolejne zwycięstwo, aby poprawić swój bilans meczów z Danią? Odpowiedzi na te pytania poznamy wraz z końcowym gwizdkiem sędziego. Początek spotkania o 20:45.

Foto: hppn.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama