[WIDEO] Championship: Bramka Kamila Grosickiego i wysokie zwycięstwo Hull!

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:18
21 wrz 2019, 18:15

Reprezentant Polski, Kamil Grosicki zdobył dziś bramkę przeciwko Luton Town (3:0) w ramach 8. kolejki angielskiej Championship. To czwarte ligowe trafienie 31-letniego skrzydłowego.

Oba zespoły przed dzisiejszym starciem znajdowały się w dolnych rejonach tabeli. Gra toczyła się zatem o “odskoczenie” na kilka punktów od strefy spadkowej. Po pierwszej bezbramkowej połowie, za zdobywanie bramek w drugiej odsłonie wziął się zespół Polaka. Najpierw do siatki gospodarzy w 63. minucie trafił Kevin Stewart, a następnie w 87. minucie golkipera Luton pokonał Kamil Grosicki. Oddał on mocny strzał prawą nogą z ostrego kąta, który zaskoczył Simona Sluge.

Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Hull podwyższyło jeszcze prowadzenie, za sprawą samobójczego trafienia Dana Pottsa. Ostatecznie “Tygrysy” wygrały więc 3:0 i tym samym przeskoczyły Luton Town w ligowej tabeli.

Luton Town 0:3 Hull City