[WIDEO]: De Graafschap gorsze od Eindhoven, kolejny gol Parzyszka

13 sty 2017, 23:18

Kolejne trafienie w drugiej lidze holenderskiej zanotował Piotr Parzyszek, jednak jego drużyna przegrała 1:2. Cały mecz rozegrał również Filip Bednarek.

Dzisiejsza bramka była dla polskiego napastnika już czternastą w obecnym sezonie, jednak tym razem nie przyniosła żadnych punktów. 23-latek pokonał bramkarza gospodarzy w 45. minucie po strzale głową, jednak był to ostatni gol w spotkaniu i w drugiej połowie nie udało się gościom odwrócić losów meczu.

W barwach De Graafschap wystąpił również polski golkiper. Zarówno Filip Bednarek, jak i wspomniany wcześniej Parzyszek rozegrali pełne 90 minut.

20. kolejka Jupiler League.
FC Eindhoven – De Graafschap 2:1 (2:1)
(van de Velde 8, Uiterloo 11 – Parzyszek 45)

Wideo z bramki Parzyszka:

Zespół z Polakami w składzie w obecnym sezonie spisuje się bardzo słabo. Po dwudziestu kolejkach ma na koncie zaledwie 18 punktów i plasuje się na 16. miejscu w tabeli, jednak na uwagę zasługuje świetna forma Parzyszka. Polski napastnik jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji strzelców, czym zwrócił na siebie uwagę mocniejszych klubów. Zawodnikiem zainteresowane jest VfL Bochum i FC Utrecht, więc wygląda na to, że zostanie w obecnym zespole tylko do końca sezonu.