[WIDEO] De Graafschap gromi, Parzyszek strzela dwie bramki!

7 kwi 2017, 21:49

De Graafschap imponuje formą i z drużyny walczącej o utrzymanie staje się ekipa, która może włączyć się jeszcze do walki o fazę play-off! Tym razem Piotr Parzyszek i spółka rozbili u siebie RKC Waalwijk 4:0, a Polak zdobył dwie bramki!

Gospodarze rozpoczęli strzelanie już w 23. minucie za sprawą Holendra Anthony’ego van den Hurka. Dziewięć minut później do siatki trafił Parzyszek popisując się najpierw strzałem w poprzeczkę na następnie posyłając futbolówkę tuż pod nią! W pierwszej połowie De Graafschap zdołało “ukąsić” raz jeszcze. Na pięć minut przed końcem pierwszej części Mark Diemers dobił rywali.

Druga połowa była już o wiele spokojniejsza, ale to również gospodarze byli częściej przy piłce. Odzwierciedlenie tego mogliśmy obejrzeć na kwadrans przed końcem meczu, kiedy to Piotr Parzyszek ustalił wynik meczu na 4:0.

W tabeli Eerste Divisie De Graafschap awansowało już na 12. miejsce. RKC Walwijk z dorobkiem 49 “oczek” plasuje się na 10. pozycji.