Strona główna Piłka nożna Debiutanckie trafienie Teodorczyka i czyste konto Drągowskiego!

[WIDEO] Debiutanckie trafienie Teodorczyka i czyste konto Drągowskiego!

0

Kontynuujemy dobry weekend dla Polaków we włoskiej Serie A. Po wczorajszym dublecie Krzysztofa Piątka w niedzielę debiutanckie trafienie zaliczył Łukasz Teodorczyk, a czyste konto zachował Bartłomiej Drągowski.

Na Stadio Carlo Castellani miejscowe Empoli podejmowało Sassuolo. Między słupkami bramki gospodarzy debiut zaliczył Bartłomiej Drągowski, który tej zimy zamienił Fiorentinę na zespół oddalony o około 30 kilometrów.

Gospodarze zdecydowanie przeważali w całym pojedynku i po bramkach w 34, 37 i 60. minucie bardzo pewnie pokonali rewelację z początku sezonu, czyli zespół Sassuolo. Bartłomiej Drągowski nie miał zbyt wiele do roboty, ale w decydujących momentach był pewny i nie popełnił żadnego błędu.

Empoli 3:0 Sassuolo

Jeszcze większe powody do zadowolenia może mieć Łukasz Teodorczyk, który zaliczył swoje premierowe trafienie w barwach Udinese. Polak pojawił się na placu gry w 82. minucie, a i tak zdążył wpisać się na listę strzelców zapewniając komplet punktów swojej drużynie.

Cztery minuty po wejściu byłego napastnika Anderlechtu na plac gry arbiter spotkania podyktował wątpliwy rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Teodorczyk i mimo iż Stefano Sorrentino wyczuł jego intencje i odbił strzał to przy dobitce był już bezradny.

W pojedynku tym wystąpiła jeszcze dwójka innych Polaków. Paweł Jaroszyński zagrał całe zawody, zaś Mariusz Stępiński został zmieniony w 70. minucie.

Udinese 1:0 Chievo

Komentarze