[WIDEO] Dublet Lewandowskiego. Polak przechodzi do historii!

2 mar 2019, 20:58

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium, a jego drużyna rozgromiła na wyjeździe w 24. kolejce niemieckiej Bundesligi Borussię Mönchengladbach aż 5:1!

Bawarczycy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie bowiem objęli prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Javiego Martineza. Dziewięć minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Mueller. Lewandowski nie mógł w pierwszej połowie się wstrzelić, a gospodarze nie zamierzali się poddawać i w 37. minucie zdobyli kontaktową bramkę.

Druga część gry należała jednak już tylko do jednego aktora – Roberta Lewandowskiego. Najpierw Polak wpisał się na listę strzelców w 47. minucie pięknie przyjmując piłkę przy asyście dwóch obrońców Borussii i strzelając pewnie pod poprzeczkę bramki Sommera, a w doliczonym czasie gry dobił gospodarzy wykorzystując rzut karny. W między czasie dla Bayernu na listę strzelców wpisał się jeszcze Gnabry.

Robert Lewandowski dzięki 14. i 15. bramce w tym sezonie, nie dość że dogonił w klasyfikacji strzelców Lukę Jovicia to jeszcze jest razem z Claudio Pizzarro najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi!