[WIDEO] Dwie bramki Milika! Napoli wysoko wygrywa z Parmą

26 wrz 2018, 23:20

Napoli prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej. Ważnymi ogniwami zespołu Carlo Ancelottiego są Polacy, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Obaj znaleźli się w wyjściowym składzie na mecz Serie A z Parmą. Arek zdobył dwa trafienia, dzięki czemu Napoli pewnie wygrało 3:0.

Napoli powoli rozwija skrzydła pod wodzą nowego szkoleniowca. Co prawda w pierwszej kolejce Lidze Mistrzów jedynie zremisowali, ale we włoskich rozgrywkach ligowych pewnie gonią Juventus. Parma wystartowała przeciętnie, zdobywając siedem punktów pięciu meczach.

Napoli od samego początku wyszło z jasnym celem i ekspresowo, już w 4. minucie wyszło na prowadzenie. Milik płasko dośrodkował w pole karne, gdzie fatalnie skiksował jeden z defensorów Parmy. Piłka znalazła się pod nogami Lorenzo Insigne, który w łatwy sposób zdobył bramkę.

Napoli narzuciło swoje warunki gry i kontrolowało przebieg meczu. Szanse na dublet miał Insigne, jednak trafił jedynie w słupek. Swoje okazje miał także Piotr Zieliński.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, czyli błyskawiczną bramką Napoli. Milik pięknie przymierzył tuż zza pola karnego i bramkarz Parmy nawet się nie ruszył. W kolejny minutach zespół z Neapolu dalej spokojnie rozgrywał piłką, wymieniając dziesiątki podań.

W 85. minucie Simone Verdi zagrał po ziemi wzdłuż bramki Sepy, a przy drugim słupku znalazł się Milik, który pewnie zdobył swoją drugą bramkę. Jest to trzecie ligowe trafienie Polaka w tym sezonie.

Chwilę później Arkadiusz opuścił plac gry, z dubletem na koncie. Drugi z Polaków, czyli Piotr Zieliński został zmieniony w 76. minucie, po dobrym spotkaniu. Piotrek zdecydowanie przyczynił się do tak znacznej dominacji Napoli w środku pola, choć zabrakło bramki, bądź asysty w jego wykonaniu.

Napoli 3:0 Parma

4′ Insigne 47′ Milik 84′ Milik