[WIDEO] el. LE: Dwie bramki Jakuba Świerczoka w starciu z mistrzem Walii!

15 sie 2019, 21:50

Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe aż 4:0 (9:0 w dwumeczu) mistrza Walii, The New Saints F.C. w rewanżowym starciu III rundy eliminacji Ligi Europy. Dwa trafienia zanotował Jakub Świerczok.

Polak wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 36. minucie spotkanie, mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Kilka minut później były gracz m.in. Zagłębia Lubin aystował przy trafieniu Jody’ego Lukoki i do przerwy mistrzowie Bułgarii prowadzili 2:0. Po zmianie stron goście nadal atakowali, pomimo wysokiego prowadzenia w dwumeczu. W 68. minucie boisko opuścił Jacek Góralski, który podobnie jak Świerczok mecz rozpoczął w podstawowym składzie. W 77. minucie Polak ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem jego bramka nie była tak efektowna, bowiem nieczysto trafił w piłkę, ale mimo to zdołał zaskoczyć golkipera The New Saints. Chwilę później na murawie w barwach mistrzów Walii zameldował się kolejny z Biało-Czerwonych, Adrian Cieślewiecz. W 81. minucie boisko opuścił z kolei Świerczok, którego zastąpił Keseru. W doliczonym czasie spotkania jego wynik ustalił Dan Biton i tym samym Łudogorec pokonał TNS 4:0. W IV rundzie eliminacji Ligi Europy zespół Polaków zmierzy się z Mariborem.

The New Saints F.C. 0:4 Łudogorec Razgrad