[WIDEO] El. ME: Christian Gytkjaer strzela, Dania gromi!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:19
6 wrz 2019, 00:08

Napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer zdobył dwie bramki w wygranym przez Duńczyków aż 6:0 spotkaniu z Gibraltarem. Zawodnik Kolejorz przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Jon Dahl Tomasson w starciu ze znacznie niżej notowanym rywalem zdecydował się dać szansę napastnikowi Lecha Poznań od pierwszej minuty. Duńczycy bardzo szybko napoczęli swoich rywali, bo już od 6. minuty prowadzili 1:0. W 34. minucie rezultat z rzutu karnego podwyższył Christian Eriksen. Ten sam zawodnik po zmianie stron ponownie trafił i ponownie zrobił to z jedenastego metra.

Christian Gytkjaer swoją niemoc strzelecką w tym starciu przełamał dopiero w 73. minucie zdobywając bramkę na 5:0. Po pięciu minutach gry napastnik Kolejorza trafił po raz drugi czym ustalił wynik meczu.

Dla podopiecznego Dariusza Żurawia było to już szóste spotkanie w narodowych barwach, jednak dopiero pierwsze w wyjściowej jedenastce.