[WIDEO] El. ME U-21: Polska pewnie pokonała Gruzinów na inaugurację!

Aktualizacja: 21 lut 2023, 12:18
1 wrz 2017, 19:53

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe Gruzję 3:0 w pierwszej kolejce Eliminacji Mistrzostw Europy. Dwie bramki dla naszej reprezentacji strzelił napastnik US Sampdorii Dawid Kownacki, bramkę ustalającą wynik spotkania strzelił Bartosz Kapustka.

Pierwszą niebezpieczną akcję Polacy stworzyli w 9 minucie, kiedy to jeden z naszych zawodników minął się z piłką,a miał przed sobą tylko pustą bramkę.

W 15 minucie kolejna akcja prawą stroną Polaków. W końcu centra na 11 metr, gdzie do futbolówki dopada Kapustka, który uderzył z zmierzającej w jego kierunku piłki, ale dobre interweniuje Kupatadze.

W 55 minucie gruzińskiego obrońcy faulował naszego piłkarza podczas wykonywanego rzutu rożnego. Za co arbiter pojedynku podyktował rzut karny. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podchodzi DAWID KOWNACKI i pewnym uderzeniem pokonuje bezradnego golkipera gospodarzy!

Wynik spotkania na 2:0 podwyższył Dawid Kownacki.

Bramkę na 3:0 strzelił grający w niemieckiej Bundeslidze Bartosz Kapustka.

GRUZJA  0-3 POLSKA
Kownacki 57 (karny), 65, Kapustka 71

Gruzja: Kupatadze – Shulaia (68, Kokhreidze), Margvelashvili, Tabidze, Chabradze – Kutsia, Mamuchashvili, Chikviladze – Kharaishvili, Mikeltadze, Beridze

Polska: Drągowski – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Żurkowski, Kapustka (85. Rasak) – Szymański (87. Tomczyk)– Kownacki, Zawada (67. Świderski)

Sędziował: Fedayi San (Szwajcaria)

Żółte Kartki:  Mamuchashvili, Kokhreidze, Kochreidze