[WIDEO] Eliminacje Mistrzostw Europy U-21: Polska pechowo remisuje z Rosją

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:48
11 paź 2019, 18:18

Kadra Polski U-21 pod trenerstwem Czesława Michniewicza remisuje 2:2 z Rosją w ramach Eliminacji Mistrzostw Europy U-21.

Mecz odbywa się na Stadionie Centralnym w Rosji. W 10. minucie spotkania pada bramka samobójcza Igora Diveeva: Robert Gumny dośrodkowuje z prawego skrzydła, błąd popełnia Maksimenko zmylony przez Patryka Klimalę, a piłka trafia w zupełnie niespodziewającego się tego Rosjana, od którego odbita trafia do siatki.

W 16. minucie Dziczek oddaje bardzo mocny strzał z dystansu, celny, ale doskonale radzi sobie z nim rosyjski bramkarz.

Chwilę później, w 25. minucie pada kilkudziesięciometrowe podanie za plecy obrońców, Grabara niepotrzebnie wychodzi i zderza się z Sobocińskim, co wykorzystuje Utkin i dobija piłkę do pustej bramki.

Kamil Grabara wykonuje efekywną paradę. Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.  Mateusz Bogusz wypuszcza Patryka Klimalę sam na sam z rosyjskim bramkarzem, a napastnik Jagiellonii Białystok pewnie wykańcza sytuację, zmieniając wynik na 1:2!

Rosja zaczęła bardzo groźnie od pierwszych minut 2. połowy. Jeden z Rosjan wykonuje lob, jednak na nasze szczęście piłka ląduje na siatce. Kilka minut później Chalov ma znakomitą piłkę, aby doprowadzić do wyrównania. Posyła ją jednak wysoko nad poprzeczką. Polacy nie podporządkowują się Rosjanom i tworzą kilka składnych, lecz niewykorzystanych sytuacji.

W 73. minucie Evgenyev posyła zagranie ręką, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

Sędzia P. Orel dolicza dodatkowe 4 minuty gry.

91. minuta spotkania- pada dośrodkowanie z lewego skrzydła, M. Suleymanov wykorzystuje dośrodkowanie i z pięciu metrów wbija piłkę do bramki, wywalczając tym samym remis.

Na koniec Dziczek, Fila, Suleymanov i Glushenkov wdają się w przepychanki, za co otrzymują żółte kartki.

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21, 11.10.2019, godz. 16:00

Rosja 2: 2 Polska

25. D. Utkin, 90+1 M. Suleymanov (M. Glushenkov) – 10. I. Diveev (bramka samobójcza), 45+1 P. Klimala (M. Bogusz)

Składy:

Rosja: Maksimenko – Krugovoy, Diveev, Evgenyev – Umyarov (86. V. Grulev), Utkin (60. Glushenkov), Oblyakov, Rasskazov – Lomovitskiy (76. D. Lisoviy), Chalov, Suleymanov    Polska: Grabara – Pestka, Sobociński, Walukiewicz, Gumny – Bogusz (J. Moder), Dziczek, Fila – Płacheta (75. B. Bida), Klimala (68. P.Tomczyk), Jóźwiak