[WIDEO] Empoli wygrywa, Skorupski bohaterem!

17 gru 2016, 18:17

Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego Empoli pokonało na własnym stadionie w meczu 17. kolejki włoskiej Serie A Cagliari 2:0 i uciekło spod topora strefy spadkowej. W drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Bartosz Salamon.

Mecz kapitalnie rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Asystę 27-letniego Guido Marilungiego wykorzystał Gruzin, Levan Mchedlidze. Ten sam zawodnik po asyście tego samego zawodnika podwyższył wynik spotkania w 72. minucie i zarazem ustalił wynik spotkania.

Na 10 minut przed końcem bramkarz Empoli, Łukasz Skorupski w fantastyczny sposób obronił rzut karny wykonywany przez Joao Pedro.

W tabeli Serie A Empoli dzięki trzem punktom ma już bezpieczną 5-punktową przewagę nad strefą spadkową. Cagliari Bartosza Salamona, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych jest 14.