[WIDEO] Fabiański obronił karnego Rooneya! Swansea wciąż na dnie tabeli

18 gru 2017, 22:58

W poniedziałkowym meczu 18. kolejki Premier League Everton pokonał Swansea przed własną publicznością 3:1 (1:1). “Łabędzie” prezentują się w tym sezonie bardzo słabo i mimo znakomitej formy Łukasza Fabiańskiego, okupują nadal dno tabeli. Reprezentant Polski obronił dziś nawet rzut karny, co i tak nie pomogło w odniesieniu zwycięstwa.

Nadzieję na odniesienie dopiero czwartego ligowego triumfu dał w 35. minucie swoim golem Leroy Fer, lecz goście nie dotrzymali prowadzenia nawet do przerwy. W doliczonym czasie pierwszej odsłony Roque Mesa sfaulował w “szesnastce” Aarona Lennona i sędzia zmuszony był podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wayne Rooney, którego uderzenie w znakomitym stylu obronił Łukasz Fabiański. Polak miał jednak pecha, gdyż na niewiele się to zdało – do odbitej przez niego futbolówki najszybciej dopadł Dominic Calvert-Lewin, doprowadzając do remisu.

Po zmianie stron gospodarze zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać naszego rodaka. W 64. minucie Gylfi Sigurðsson nie dał mu najmniejszych szans uderzeniem z dystansu, a dziewięć minut później rezultat na 3:1 ustalił Rooney. Tym razem legenda reprezentacji Anglii pokonała Fabiańskiego mocnym strzałem z rzutu karnego, choć Polak rzucił się w odpowiednim kierunku.

Swansea po 18 spotkaniach ma na swoim koncie zaledwie 12 “oczek” i traci 4 punkty do bezpiecznej, 17. pozycji zajmowanej aktualnie przez Stoke City.