[WIDEO] Fenomenalne trafienie Milika, cały mecz Piotra Zielińskiego

21 sty 2019, 06:08

W hicie kolejki Serie A SSC Napoli pokonało 2:1 Lazio Rzym, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. Dla 24-latka było to jedenaste trafienie w sezonie.

Reprezentant Polski od pierwszych minut był aktywny i już w 12.minucie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki jednak futbolówka zatrzymała się na słupku. Chwile później Milik po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego uderzył głową jednak jego uderzenie na słupek sparował Tomas Strakošy. W 34.minucie znakomity kontratak w wykonaniu Napoli wykończył Callejon, który uderzeniem z 12 metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Arkadiusz Milik, a bramkarzowi gości pozostało jedynie wyciągnąć piłkę z bramki. W 65.minucie bramkę kontaktową zdobył Ciro Immobile jednak chwile później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Francesco Acerbi osłabiając na 20 minut przed końcem Rzymian. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zespół z Neapolu mógł świętować zdobycie trzech punktów.

Dzięki zwycięstwu Napoli powiększyło do siedmiu punktów przewagę nad Interem Mediolan, który zremisował bezbramkowo z Sassuolo.

SSC Napoli – Lazio Rzym 2:1