[WIDEO] Gol i asysta Lewandowskiego. Bayern rozbił Hoffenheim!

27 sty 2018, 17:26

To był kapitalny mecz Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego! Mimo fatalnego początku Bawarczycy rozbili na własnym stadionie Hoffenheim 5:2, a kapitan reprezentacji Polski strzelił gola i zaliczył asystę.

Mecz na Allianz Arena rozpoczął się bardzo sensacyjnie, bowiem już po 12 minutach mieliśmy 0:2! Gole dla gości zdobywali Mark Uth i Serge Gnabry. Na odpowiedź Bayernu, a konkretnie Roberta Lewandowskiego nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie kapitan reprezentacji Polski popisał się sprytem po strzale Kimmicha i pokonał Baumanna. Cztery minuty później mieliśmy już remis, a tym razem stadion uszczęśliwił Jerome Boateng.

Druga połowa to już popis Bawarczyków. Najpierw w 63. minucie asystą popisał się Lewandowski, a piłkę w siatce umieścił Coman. Zaledwie trzy minuty później wynik podwyższył Arturo Vidal, a w samej końcówce dzieła zniszczenia dokończył nowy nabytek Bayernu, Sandro Wagner.

W tabeli niemieckiej Bundesligi Bayern zdecydowanie prowadzi z przewagą aż 16 punktów nad drugim Schalke 04. Hoffenhaim z dorobkiem 27 punktów jest 9.