[WIDEO] Kamil Grosicki Show! Gol i asysta przy wygranej Tygrysów!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:14
28 lis 2019, 01:36

Hull City z Kamilem Grosickim w składzie łatwo rozprawiło się z będącym aż o jedenaście pozycji wyżej – Preston North End 4-0. Polak asystował przy pierwszej bramce oraz pokonał golkipera gości w 51. minucie spotkania. Wygrana dała Tygrysom awans aż o siedem lokat w tabeli The Championship!

Po dość ciekawym początku meczu na pierwsze trafienie trzeba było poczekać do 30. minuty, wtedy to właśnie po przepięknym rajdzie Kamila Grosickiego lewym skrzydłem i swoim firmowym już dośrodkowaniu zewnętrzną częścią stopy a’la Ricardo Quaresma, zamieszanie i iście bilardowe odbicia w polu karnym wykorzystał Jarrod Bowen, dobijając futbolówkę z najbliższej odległości.

Po zejściu do szatni Tygrysy były wciąż głodne goli i doskonale ukazały to kolejnymi bramkami po wznowieniu. W 48. minucie rzut karny na wynik 2-0 wykorzystał Josh Magennis. Trzy minuty później do akcji wszedł już Kamil Grosicki. Polski pomocnik również z bliskiej odległości mocnym strzałem pokonał bramkarza będącej dużo wyżej w tabeli ekipy gości, a wszystko po ciekawie i efektownie rozegranej akcji kolegów z drużyny.

Wynik na 4-0 w 77. minucie ustalił swoim drugim tego dnia trafieniem Jarrod Bowen, a dwie minuty później “Grosik” został zmieniony przez Keane’a Lewisa-Pottera. Hull City dzięki wygranej nad Preston North End są na dziewiątej pozycji w lidze i do gwarantującej grę w barażach o Premier League szóstej lokaty brakuje im już zaledwie czterech punktów.

27 listopada 2019, 20:45 – 18. kolejka The Championship:
Hull City 4-0 Preston North End
Jarrod Bowen 30′ i 77′, Josh Magennis 48′, Kamil Grosicki 51′.