[WIDEO] Kapitalny Glik bohaterem! To może dać mistrzostwo!

29 kwi 2017, 18:45

Kolejny kapitalny mecz w barwach Monaco zaliczył Kamil Glik! Defensor reprezentacji Polski strzelił bardzo ważną bramkę dla swojej drużyny, a ekipa z księstwa pokonała na własnym stadionie Tuluzę 2:1 w meczu 34. kolejki francuskiej Ligue 1.

Sensacyjnie pierwsi bramkę strzelili jednak goście. W 46. minucie zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Subasicia pokonał szwedzki napastnik, Ola Toivonen. W tej sytuacji fatalny błąd popełnił drugi stoper Monaco, Brazylijczyk Jemerson, który nie trafił czysto w piłkę.

Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Już trzy minuty później nadzieje kibiców Monaco dał Kamil Glik! Z głębi pola piłkę wrzucał Portugalczyk, Moutinho, a bardzo ładnym strzałem głową popisał się reprezentant Polski! W 64. minucie gospodarze już prowadzili. Tym razem asystę Bernando Silvy wykorzystał niesamowity 18-letni Kylian Mbappe, dla którego była to już 14 bramka w sezonie. Tuluzę dobił na kwadrans przed końcem Thomas Lemar wykorzystując kapitalne dośrodkowanie Marokańczyka Nabila Dirara.

W tabeli Ligue 1 Monaco dzięki trzem punktom utrzymało pozycję lidera. Jutro PSG zmierzy się na wyjeździe z Niceą i musi wygrać by nadal liczyć się w walce o tytuł.