[WIDEO] Kapitalny mecz Zielińskiego! Napoli pewnie ogrywa Inter

2 gru 2016, 22:39

Napoli pewnie pokonało 3:0 Inter w spotkaniu otwierającym 15. kolejkę włoskiej Serie A. Świetny mecz rozegrał Piotr Zieliński, który zdobył bramkę oraz zaliczył asystę.

Mauricio Sarri w hitowym spotkaniu z Interem dał szansę od pierwszej minuty Piotrowi Zielińskiemu. Reprezentant Polski bardzo szybko odpłacił się za zaufanie. Już w 2. minucie pojedynku polski pomocnik, po zgraniu futbolówki głową przez Callejona, zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Strzał okazał się na tyle skuteczny, że Samir Handanovic musiał wyciągać piłkę z siatki.

Trzy minuty później Piotr Zieliński posłał fantastyczną piłkę do Marka Hamsika, a ten podwyższył stan rywalizacji.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło choć obie drużyny miały po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Nawet Piotr Zieliński mógł strzelić swojego drugiego gola, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane.

Druga część gry była już nieco mniej intensywna. Gospodarze mając dwubramkowe prowadzenie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i nękali kontratakami zespół Interu. Ich starania przyniosły efekt w 52. minucie gdy Lorenzo Insigne ustalił wynik spotkania strzelając bramkę na 3:0.

Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie, a jego Napoli wygrało 3:0. Napoli z 28 punktami plasuje się na szóstej pozycji.