[WIDEO] Kędziora strzela, Dynamo gromi!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:13
23 wrz 2018, 18:48

W spotkaniu 9. kolejki ukraińskiej ekstraklasy do siatki rywali trafił Tomasz Kędziora. Jego Dynamo Kijów łatwo ograło 4:0 Desnę i umocniło się na pozycji wicelidera.

Tomasz Kędziora już od dłuższego czasu jest jednym z trzonów drużyny Aleksandra Khatskevicha. Nic więc dziwnego, że i w meczu z beniaminkiem wybiegł on w podstawowej jedenastce Dynama Kijów.

Gospodarze mimo iż zdecydowanie przeważali to dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdołali wyjść na prowadzenie. Bramkę do szatni zdobył Mykyta Burda.

Druga część gry była już znacznie lepsza pod względem skuteczności stołecznych zawodników. Najpierw w 67. minucie Verbić podwyższył prowadzenie, a siedem minut później w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Tomasz Kędziora który zmienił stan rywalizacji na 3:0

Wynik meczu w 87. minucie ustalił Tsygankov. Tomasz Kędziora cztery minuty po zdobyciu bramki opuścił plac gry. Pełne spotkanie zagrał z kolei inny były zawodnik Lecha Poznań- Tamas Kadar.

Dynamo Kijów z 17 punktami po 8 meczach jest wiceliderem ukraińskiej ekstraklasy.

Dynamo 4:0 Desna

45+1′ Burda, 67′ Verbic, 74′ Kędziora, 87′ Tsygankov