[WIDEO] Legia Warszawa minimalnie lepsza w meczu przyjaźni

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:14
25 mar 2017, 15:21

Legia Warszawa skrzętnie wykorzystała przerwę reprezentacyjną i w towarzyskim meczu rozegranym na Stadionie Ludowym w Sosnowcu bez kilku kadrowiczów pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Mistrzowie Polski mimo że wystąpili bez kilku podstawowych zawodników i tak byli zdecydowanymi faworytami w meczu przyjaźni. Wszystko wydawało się własnie tak układać, kiedy to już w 8. minucie pierwszą bramkę w meczu strzelił Michał Kucharczyk. Z prawej strony boiska do Miroslava Radovicia zagrał Guilherme, Serb z polskim paszportem wrzucił piłkę w pole karne, a tam strzałem głową Fabisiaka pokonał Kucharczyk.

Po chwili jednak było już 1:1, a dla Zagłębia gola strzelił niezastąpiony w tym sezonie Michał Fidziukiewicz, który mocnym strzałem z woleja nie dał żadnych szans Cierzniakowi.

Ostatnie słowo należało jednak do Legionistów. W 49. minucie fatalny błąd w polu karnym popełni obrońca Zagłębia, Konrad Budek, który bez problemu wykorzystał Węgier Dominik Nagy pokonując byłego golkipera Legii, Wojciecha Skabę, który przebywa na testach w I-ligowcu.

Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Fidziukiewicz (9.min.) – Kucharczyk (8.min.), Nagy (47. min.)

Zagłębie: Fabisiak (46′ Skaba) – Budek, Najemski (46′ Wiktorski), Markowski (46′ Bogusławski), Udoviczić (46′ Sierczyński) – Matusiak (79′ Bala), Dudek – Ryndak (84′ Mączka), Łuczak, Pribula (82′ Klama) – Fidziukiewicz (46′ Makengo)

Legia: Cierzniak (46′ Malarz) – Broź, Czerwiński, Rzeźniczak, Nagy – Hamalainen, Moulin (63′ Kopczyński) – Guilherme (46′ Matić), Odjidja-Ofoe (46′ Nawotka), Radović (46′ Chukwu) – Kucharczyk