[WIDEO] Lewandowski show! Bayern gromi, Lewy z hat-trickiem i asystami!

1 kwi 2017, 17:30

Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Augsburg aż 6:0, a Robert Lewandowski zaliczył niesamowity występ w strzelając trzy bramki i zaliczając dwie asysty w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi!

Gospodarze rozpoczęli strzelaninę już w 17. minucie. Piłkę z głębi pola wrzucał Thiago Alcantara, a tam bezbłędny był Lewandowski, który posłał piłkę w okienko bramki. 20 minut później to “Lewy” asystował, a gola dla Bawarczyków strzelił Mueller.

Druga połowa również świetnie rozpoczęła się dla Bayernu. W 55. minucie prostopadłą piłkę do kapitana reprezentacji Polski zagrał Frank Ribery, a Lewandowski pewnym strzałem przy lewym słupku pokonał bramkarza Augsburga. Minęło siedem minut a było już 4:0. Tym razem fantastyczną asystą popisał się “Lewy” zagrywając piętą futbolówkę do Alcantary, a ten pokonał Hitza. W 79. minucie Polak w końcu dopiął swego i zdobył hat tricka. Strzał głową Muellera obronił bramkarz, ale tam gdzie trzeba czekał już Lewandowski i skutecznie dobił futbolówkę. Dzieła zniszczenia minutę później dokończył Mueller wykorzystując asystę Jeroma Boatenga.

W tabeli niemieckiej Bundesligi Bayern z 65 punktami ma już 12 “oczek” więcej od drugiego RB Lipska i 17 więcej od Hoffenheim. Augsburg niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej nad którą ma już tylko dwa punkty przewagi.