[WIDEO] Lewczuk pomógł w zdobyciu ważnego punktu

6 maj 2017, 00:23

Girondins Bordeaux Igora Lewczuka zremisowali 2:2 z AS Saint-Etienne w ramach 36. kolejki Ligue 1. Polak zagrał całe spotkanie oraz wywalczył rzut karny dla swojego zespołu.

Drużyna Lewczuka była przed meczem na piątej pozycji w tabeli ligi francuskiej, Saint-Etienne zaś dwie pozycje niżej ze stratą siedmiu punktów. Strzelanie na Stade Geoffroy-Guichard rozpoczęło się właśnie w 42. minucie, w której to Igor Lewczuk był faulowany w polu karnym gospodarzy. Przy centrze z rzutu wolnego rywal Lewczuka już chciał wybijać futbolówkę poza pole karne, ale w tym momencie z impetem wleciał w niego Polak, według arbitra to nasz rodak był faulowany. Karnego świetnie wykorzystał Adam Ounas. Jeszcze przed zejściem do szatni wyrównujące trafienie zaliczył Słoweniec Robert Beric i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga część to ponownie bramka dla Bordeaux, tym razem w 50. minucie Jaroslav Plasil skierował piłkę do Gaetana Laborde, a ten z chirurgiczną precyzją zamienił to na gola. Ponownie jednak Saint-Etienne doprowadziło do remisu, tym razem lokalnych fanów uszczęśliwił Vincent Pajot ustalając wynik spotkania na 2:2.

Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut.

Po meczu wiemy, że na pewno w europejskich pucharach nie zobaczymy w przyszłym sezonie biało-zielonych, za to drużyna Polaka ma tyle samo oczek co czwarte w tabeli Olympique Lyon. W najbliższej kolejce Girondins Bordeaux zmierzy się właśnie z Olympique Marsylia, a AS Saint-Etienne powalczy o punkty z Paris Saint-Germain.

AS Saint-Etienne – Girondins Bordeaux 2:2 (1:1)

Bramki: Adam Ounas (k.) 42′, Robert Berić 45′, Gaetan Laborde 51′, Vincent Pajot 65′.

Składy:

Saint-Etienne: Stephane Ruffier – Kevin Malcuit, Kevin Theophile-Catherine, Loic Perrin, Kevin Monnet-Paquet (82′ Arnaud Nordin) – Jordan Veretout, Vincent Pajot, Ole Selnaes (88′ Henri Saivet) – Romain Hamouma, Robert Berić, Habib Maiga (90′ Pierre-Yves Polomat).

Bordeaux: Cedric Carrasso – Youssouf Sabaly, Igor Lewczuk, Nicolas Pallois, Diego Contento – Jaroslav Plasil (86′ Valentin Vada), Jeremy Toulalan, Younousse Sankhare – Malcom, Gaetan Laborde (68′ Diego Rolan), Adam Ounas (75′ Francois Kamano).

Żółte kartki: Saint-Etienne: Veretout. Bordeaux: Laborde, Contento.

Czerwona kartka: Bordeaux: Nicolas Pallois.