[WIDEO] Liga chorwacka: Piękna bramka Damiana Kądziora w pierwszym meczu sezonu!

20 lip 2019, 09:15

Świetnie nowy sezon rozpoczął reprezentant Polski, Damian Kądzior. Były gracz Górnika Zabrze wpisał się na listę strzelców w meczu pomiędzy Dinamem Zagrzeb a Lokomotivą Zagrzeb, wygranym przez jego zespół 3:0.

Mistrz Chorwacji bez większych problemów pokonał wczoraj inny klub ze stolicy, Lokomotivę. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki, podopieczni Nenada Bjelicy mieli w 12. minucie, kiedy arbiter podyktował dla gospodarzy rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Izet Hajrović, ale nie zdołał zamienić jej na bramkę. Chwilę później Dinamo prowadziło i tak 1:0, ponieważ pięknym uderzeniem z dystansu popisał się reprezentant Polski, Damian Kądzior.

W 39. minucie arbiter tego spotkania, po raz kolejny wskazał na jedenasty metr przed bramką, lecz tym razem po drugiej stronie boiska. Nieskuteczny podobnie jak Hajrović okazał się w ekipie gości Myrto Uzuni i nadal utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Dinama. Tuż przed przerwą zdołał podwyższyć je Mislav Orsić i do szatni jego zespół schodził prowadząc już 2:0.

W drugiej części meczu Lokomotiva nie była w stanie nawiązać walki z bardziej utytułowanym rywalem i pod sam koniec straciła trzecią bramkę, której autorem był Bruno Petković. Tym samym zespół Damiana Kądziora rozpoczął nowe rozgrywki od efektownego zwycięstwa i spokojnie może przygotowywać się do rywalizacji w eliminacjach Ligi Mistrzów. W II rundzie rywalem Dinama będzie bowiem mistrz Gruzji, Saburtalo Tbilisi.

19 lipca 2019, godz. 21:00 – Liga chorwacka
Dinamo Zagrzeb 3:0 Lokomotiva Zagrzeb