[WIDEO] Liga duńska: Bramka i dwie asysty Wilczka w starciu z Nordsjaelland!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 12:29
15 wrz 2019, 20:20

Kolejny świetny mecz w duńskiej Superlidze zanotował Kamil Wilczek. Polski napastnik wydatnie pomógł swojej drużynie w zwycięstwie nad FC Nordsjaelland.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 32. minucie. Kamil Wilczek zgrał piłkę klatką piersiową do Dominika Kaisera, a ten mocnym strzałem wyprowadził Brondby IF na prowadzenie. Tuż przed przerwą Polak posłał prostopadłe podanie do Josipa Radosevicia, który pokonał golkipera gości, powiększając tym samym prowadzenie swojego klubu.

Na początku drugiej połowy Nordsjaelland odpowiedziało trafieniem Mikkela Damsgaarda, który wykorzystał świetne podanie Thychosena. W 59. minucie gospodarze potwierdzili jednak swoją przewagę w tym meczu i za sprawą gola Hany Mukhtara prowadzili już 3:1. Przyjezdni nie zamierzali łatwo odpuszczać i w 64. minucie po bramce Isaaca Atangi ponownie złapali kontakt. W samej końcówce meczu Brondby otrzymało rzut karny, po faulu Jenssena na Wilczku. Do “jedenastki” podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:2.

Brondby IF 4:2 FC Nordsjaelland
32′ Kaiser, 44′ Radosević, 59′ Mukhtar, 85′ Wilczek – 54′ Damsgaard, 64′ Atanga