[WIDEO] Liga duńska: Gol Kamila Wilczka w pierwszym meczu nowego sezonu!

14 lip 2019, 20:41

Brondby IF pokonało Silkeborg IF (3:0) w pierwszej kolejce duńskiej Superligi. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Kamil Wilczek.

Polski napastnik świetnie rozpoczął nowy sezon ligi duńskiej. Już w pierwszej kolejce wpisał się na listę strzelców, czym pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Prowadzenie dla Brondby w 14. minucie wywalczył Paulus Arajuuri. Były obrońca Lecha Poznań najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym gości i z niedużej odległości wpakował piłkę do siatki. W 30. minucie okazję do podwyższenia prowadzenia miał Wilczek, ale techniczny strzał byłego gracza m.in. Piasta Gliwice był minimalnie niecelny. Chwilę później było już jednak 2:0 dla miejscowych, a trafieniem popisał się Dominik Kaiser, któremu asystował Simon Tibbling.

Po przerwie Brondby za sprawą Wilczka udokumentowało swoją wyraźną przewagę nad rywalem, strzelając trzecią bramkę. Arajuuri zagrał piłkę na lewą stronę do polskiego napastnika, a ten uderzeniem z ostrego kąta pokonał golkipera rywali, ustalając wynik spotkania.

Brondby IF zdaje się być w bardzo dobrej formie na początku sezonu. Poza pokonaniem dzisiejszego rywala, wygrało także w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy z fińskim Interem Turku 4:1. To nie najlepsza wiadomość dla Lechii Gdańsk, ponieważ Brondby jest jej potencjalnym rywalem w II rundzie el. Ligi Europy.

14 lipca 2019, godz. 18:00 – Liga duńska
Brøndbyernes IF 3-0 Silkeborg IF