[WIDEO] Liga kazachska: Konrad Wrzesiński z golem i asystą! Jego zespół rozbił FK Aktobe

Aktualizacja: 25 sty 2023, 09:12
5 paź 2019, 18:25

Kajrat Ałmaty z Konradem Wrzesińskim w składzie pokonał aż 6:0 FK Aktobe w ramach 29. kolejki ligi kazachskiej. Polak został jednym z bohaterów swojej drużyny, strzelając bramkę oraz notując asystę.

Konrad Wrzesiński w styczniu tego roku zamienił Zagłębie Sosnowiec na występujący w kazachskiej Ekstraklasie Kajrat Ałmaty. Jego zespół w trwającym sezonie (system wiosna-jesień) prowadzi w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Tobołem Kustanaj (ma jeden rozegrany mecz mniej) oraz sześciu punktów nad obecnym mistrzem kraju FC Astaną (rozegrała o dwa mecze mniej niż Kajrat).

Pierwsza bramka dla zespołu gospodarzy padła już w 4. minucie, a jej strzelcem został Wrzesiński. Polak otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i w sytuacji sam na sam z golkiperem Aktobe, pewnym uderzeniem wyprowadził Kajrat na prowadzenie.

Chwilę później gola na 2:0 zdobył Węgier Marton Eppel i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron, miejscowi aż trzykrotnie pokonali bramkarza rywali, Ramila Nurmukhametova. Najpierw w 54. minucie uczynił to Gafurzhan Suyumbayev, chwilę później na listę strzelców wpisał się Aderinsola Eseola, a w 60. minucie rzut karny na bramkę zamienił Bauyrzhan Islamkhan. Wynik spotkania na 6:0 w 68. minucie ustalił Eppel, dla którego był to drugi gol w dzisiejszym meczu.

Kajrat Ałmaty 6:0 FK Aktobie
Wrzesiński 4, Eppel 6, 69, Suyumbayev 54, Eseola 58, Islamkhan 60 (k)