Liga Mistrzów: Juventus pokonał Atletico!

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:14
26 lis 2019, 22:53

Juventus wygrał mecz piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Włoch było hiszpańskie Atletico. Ekipa z Madrytu uległa Juventusowi 0:1. Całe spotkanie rozegrał polski bramkarz – Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie spotkania świetnie interweniował Jan Oblak. Słoweniec pilnujący bramki Atletico skutecznie wybronił strzał Paulo Dybali, który zrobił sobie trochę miejsca w polu karnym i strzelił mocno po ziemi.

Po przeciwnej stronie boiska równie dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny. Chwalony przez hiszpański dziennik Marca Polak zdołał wyłapać uderzenie Saula. Polski golkiper miał pewne problemy i przy asekuracji Moraty zdążył wyjaśnić sytuację.

Gdy wydawało się, że pierwsza część gry nie przyniesie zmian na tablicy wyników, bramkę z rzutu wolnego, podyktowanego tuż przy linii końcowej boiska, zdobył Paulo Dybala! Argentyńczyk zdecydował się na bezpośredni strzał z ostrego kąta i lewą nogą zaskoczył Oblaka.

Dla mistrzów Włoch było to zasłużone prowadzenie. Po 45. minutach gry ich posiadanie piłki wyniosło blisko 70 procent.

Mimo straty gola tuż przed zejściem do szatni, Atletico nie wydawało się być przytłoczone zaistniałą sytuacją. Już kilka minut po wznowieniu gry na odważny ruch zdecydował się Saul Niguez, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z woleja w stronę bramki gospodarzy, lecz bez zarzutu spisał się Szczęsny.

Juventus, który w końcówce spotkania pozwolił przyjezdnym na nieco więcej, nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i zapewnił sobie 1. miejsce w grupie D. Mistrzowie Włoch mają na koncie 13 punktów. Atletico z kolei wciąż jest nie pewne udziału w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Piłkarze z Madrytu wyprzedzają Bayer Leverkusen o zaledwie 1 oczko.

26.11.2019 r.                                                                                                                Liga Mistrzów: Juventus – Atletico Madryt                                                                  45′ Dybala

Juventus:  Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci (C), De Sciglio – Bentancur (86. S. Khedira), Pjanić, Matuidi – Ramsey (63. Bernardeschi) – Dybala (76. Higuaín), Ronaldo

Atletico: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi (64. Lemar) – Saúl Ñíguez, Herrera (60. Á. Correa), Partey, Koke (C) – Morata, Vitolo (54. Félix)