[WIDEO] Liga rosyjska: Krychowiak bohaterem Lokomotiwu Moskwa! Bramka Polaka w doliczonym czasie gry

3 sie 2019, 18:20

Lokomotiv Moskwa pokonał dziś Krylję Sowietow 2:1 w ramach 4. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Decydujące trafienie w doliczonym czasie meczu zanotował Grzegorz Krychowiak.

W podstawowym składzie Lokomotiwu poza Krychowiakiem znalazł się również Maciej Rybus, który z kolei zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu. W 16. minucie lewy obrońca reprezentacji Polski dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Fiodor Smolov, który mocnym uderzeniem głowa pokonał golkipera gospodarzy. Krylja okazję do wyrównania miała w 57. minucie, jednak po stałym fragmencie gry strzał jednego z jej piłkarzy zdołał obronić Guilherme.

Miejscowi nie odpuszczali w walce o choćby remis i ich starania przyniosły pozytywny efekt w 88. minucie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Anton Zinkovskij, natomiast golkipera gości mocnym strzałem pokonał Alexandr Sobolev. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, do akcji wkroczył Grzegorz Krychowiak. Polak wykorzystał nie najlepszą interwencję Ryzhikova, po strzale jednego z graczy Lokomotivu i dobił piłkę głową zapewniając tym samym zwycięstwo swojemu zespołowi.

3 sierpnia 2019, godz. 15:30 – Liga rosyjska
Krylja Sowietow Samara 1:2 Lokomotiv Moskwa
88. Sobolev (Zinkovskij) – 16. Smolov (Rybus), 90+4. Krychowiak

Krylja Sowietow Samara: Ryżykow (C) – Aniukow (66. Zinkovskij), Karpov, Czernow, Kombarow – Kabutov, Timofejev (73. Gînsari), Gaţcan, Mijailović (79. Radonjić) – Kanunnikow, Sobolev

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Höwedes, Ćorluka (C) (85. Cerqueira), Rybus – Barinov, Krychowiak, Žemaletdinov, Al. Mirančuk, An. Mirančuk – Smolov.