[WIDEO] LM: Borussia pozbawia złudzeń Benficę. Ładna asysta Piszczka

8 mar 2017, 23:01

Borussia Dortmund bardzo pewnie pokonała 4:0 Benficę Lizbona w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przy drugiej bramce dla Niemców ładną asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Podopieczni Tomasa Tuchela w pierwszym spotkaniu z portugalską ekipą dość niespodziewanie przegrali 0:1 i dziś musieli odrabiać straty. Stan dwumeczu został bardzo szybko wyrównany bowiem już w 4. minucie Pierre-Emerick Aubameyang pokonał Edersona.

Na kolejne trafienie kibicom zebranym na Signal Iduna Park przyszło czekać aż do drugiej połowy. W 59. minucie Łukasz Piszczek posłał bardzo dobre podanie w kierunku Christiana Pulisica, a ten podcinając piłkę nad bramkarzem wyprowadził Niemców na prowadzenie.

Dwie minuty później było już 3:0. Tym razem znów piłę do siatki skierował gaboński snajper dortmundczyków. Aubameyang kompletując hat-tricka w 85. minucie ustalił wynik spotkania.

Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut i oprócz wspomnianej asysty został jeszcze ukarany żółtym kartonikiem. BVB po zwycięstwie 4:1 w dwumeczu awansowało do ćwierćfinału rozgrywek.