[WIDEO] LM: Fantastyczny mecz Roberta Lewandowskiego! Dwa gole i asysta

20 lut 2018, 22:54

Bayern Monachium już po pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów praktycznie zapewnił sobie awans. Bawarczycy rozbili przed własną publicznością turecki Beşiktaş aż 5:0, a czym spory udział miał Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, którzy na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą za sprawą gola Thomasa Müllera. Turkom już wówczas grało się bardzo trudno, ponieważ od 16. minuty musieli sobie oni radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce Domagoja Vidy. Drugie trafienie padło w 52. minucie. Prostopadłe podanie dostał “Lewy”, który z prawego skrzydła wycofał futbolówkę do Kingsleya Comana. Francuz płaskim strzałem pokonał Fabriego. Autorem trzeciej bramki został Müller, a później trafiał już tylko nasz rodak.

Lewandowski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 79. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się wówczas Mats Hummels, lecz jego uderzenie odbił golkiper gości. Strzeleckim instynktem błysnął jednak polski snajper, który najszybciej dopadł do piłki i umieścił ją w siatce. Końcowy rezultat kapitan naszej kadry ustalił w 88. minucie, zamieniając na trafienie dokładne podanie Thomasa Müllera.

Rewanżowe starcie tych drużyn odbędzie się 14 marca o godzinie 18:00 w Stambule.

Liga Mistrzów – 1/8 finału (pierwszy mecz)
Bayern Monachium – Beşiktaş JK 5:0 (1:0)