[WIDEO] LM: Wymęczone zwycięstwo Olympiakosu, piękny gol Vadisa!

16 sie 2017, 22:41

Olympiakos Pireus wymęczył wygraną na własnym boisku w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z mistrzem Chorwacji, NK Rijeką 2:1. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył były pomocnik Legii Warszawa, Vadis Odjidja-Ofoe!

Spotkanie bardzo źle ułożyło się dla podopiecznych byłego trenera warszawskiej Legii, Besnika Hasiego. Od 42. minuty to mistrzowie Chorwacji prowadzili 1:0 po trafieniu brazylijskiego napastnika Araujo Hebera.

W drugiej połowie Grecy długo nie mogli dojść do głosu, aż w końcu stadion eksplodował po pięknej bramce byłego pomocnika polskiej drużyny, Belga Vadisa Odjidji-Ofoe, który wykorzystał podanie  prawej strony boiska Fortunisa i posłał futbolówkę mocnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Simona Sluga.

Gospodarzom sprawę zwycięstwa ułatwiła też druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka otrzymana przez Leonarda Zuta w 83. minucie. Decydujący cios Grecy zadali jednak dopiero w doliczonym czasie gry, a bohaterem gospodarzy został Jacques-Alaixys Romao.