[WIDEO] Łukasz Piszczek bohaterem Borussii!

21 sty 2017, 17:25

Łukasz Piszczek został bohaterem Borussii Dortmund, a jego zespół pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Reprezentant Polski strzelił decydującą o losach spotkania bramkę!

Spotkanie świetnie rozpoczęli piłkarze Tuchela, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie. Kapitalną prostopadłą piłkę w trudnej sytuacji do Andre Schurrle, Niemiec minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Na 6 minut przed końcem pierwszej połowy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięcie. Wychodzącego na czystą pozycję Reusa ostrym atakiem znokautował bramkarz gospodarzy Jaroslav Drobny.

W drugiej połowie zdarzyło się jednak coś czego nie spodziewał się chyba nikt…W 59. minucie między dwoma obrońcami przecisnął się Fin Bartels i wepchnął futbolówkę w prawy róg bramki Romana Weidenfellera.  Na ratunek dortmundczykom przybył jednak Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski wykorzystał zablokowaną piłkę po strzale jednego z graczy BVB i pewnie z powietrza pokonał golkipera Werderu zapewniając tym samym trzy punkty swojej drużynie!

W tabeli Bundesligi Borussia Dortmund dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję. Werder z 16 “oczkami” jest tuż nad strefą spadkową.