[WIDEO] Milik bohaterem Napoli. Pięknym gole uratował trzy punkty!

3 gru 2018, 22:45

To było prawdziwe wejście smoka Arkadiusza Milika! W ostatnim meczu 14. kolejki włoskiej Serie A Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego pokonało na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:1, a gola w samej końcówce na wagę trzech punktów zdobył właśnie napastnik reprezentacji Polski!

Niestety, obaj Polacy rozpoczęli to spotkanie na ławce rezerwowych, ale dla gości start meczu był bardzo udany. Już w 2. minucie po asyście Lorenzo Insignie prowadzenie Napoli dał Hiszpan Fabian Ruiz.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili dopiero w drugiej połowie. W 56. minucie Ospinę pokonał Kolumbijczyk Duvan Zapata. Atalanta poszła za ciosem i prowadziła grę. Miała kilka okazji na objęcie prowadzenia, ale wynik utrzymywał się remisowy. Wówczas do gry weszli Polacy. Najpierw w 77. minucie Ruiza zastąpił Zieliński, a pięć minut później za Mertensa wszedł Milik i to był strzał w “10”. Już trzy minuty później z lewej strony płaskie dośrodkowanie posłał Mario Rui, piłkę kapitalnie przyjął nasz napastnik i strzałem z lewej nogi nie dał żadnych szans Berishę.

Niestety, cały mecz na ławce rezerwowych spędził trzeci reprezentant Polski Arkadiusz Reca. W tabeli Serie A Napoli dzięki wygranej jest samodzielnie wiceliderem ze stratą jednak już ośmiu punktów do Juventusu. Atalanta Recy zanotowała drugą porażkę z rzędu i jest 11.