[WIDEO]: Monaco wygrywa w hicie! Kamil Glik dołożył do tego swoją cegiełkę

5 lut 2018, 00:25

AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pokonało na Stade Louis II Olympique Lyon 3-2, mimo że po 27. minutach przegrywało 0-2. Tym samym piłkarze z Księstwa awansowali na trzecią pozycję w tabeli.

Zawodnicy z Lyonu po bramkach Mariano oraz Bertranda Traore dość szybko objęli prowadzenie 2-0 i nic nie wskazywało na to, że to gospodarze mają w tym spotkaniu sięgnąć po komplet oczek. Jednak po trzech minutach od drugiego trafienia dla gości sygnał do ataku dał Balde Keita, zdobywając kontaktowego gola, a w 36. minucie do remisu po dobitce z rzutu karnego doprowadził Radamel Falcao.

Gwiazda reprezentacji Kolumbii nie miałaby okazji tego dokonać, gdyby nie Kamil Glik. Reprezentant Polski faulowany był w polu karnym i sędzia spotkania został zmuszony do wskazania na ,,wapno”. Można tę sytuację zobaczyć w 1:26.

Zwycięskiego gola dla Monaco zdobył Rony Lopes, dla którego było to czwarte trafienie w ligowym sezonie. Kamil Glik i spółka awansowali na trzecią lokatę w tabeli, wyprzedzając właśnie Olympique Lyon.

AS Monaco – Olympique Lyon 3:2 (2:2)

0:1 Mariano 11′

0:2 Traore 27′