[WIDEO] Napoli gromi Frosinone. Kanonada strzelecka Polaków

8 gru 2018, 17:19

W spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A Napoli rozgromiło Frosinone 4:0. Aż trzy bramki były autorstwa Polaków.

W bój od pierwszej minuty Carlo Ancelotti posłał zarówno Piotra Zielińskiego jak i Arkadiusza Milika. Pierwszy z nich odpłacił się za zaufanie już w 7. minucie pojedynku. Pomocnik uderzył silnie z lewej strony pola karnego dając prowadzenie wicemistrzom Włoch.

Jeszcze przed przerwą, bo w 40. minucie stan rywalizacji podwyższył Adam Ounas który pięknym strzałem z około 25 metrów pokonał bramkarza rywali. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej połowy. W tej przebudził się Arkadiusz Milik który w 68. minucie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego od Ghoulama i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie.

Polakowi jednak było mało i w 84. minucie wpisując się na listę strzelców po raz drugi ustalił wynik meczu na 4:0.

Napoli pewnie pokonało Frosinone 4:0 i nie pozwoliło odskoczyć Juventusowi na jeszcze większą liczbę punktów. Obecnie tracą oni do Starej Damy 8 oczek.