[WIDEO] Niespodziewana porażka SSC Napoli, bramka Milika

13 wrz 2017, 22:38

SSC Napoli w składzie którego od pierwszych minut na boisku pojawili się Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik nie będzie miło wspominać podróży na Ukrainę. Podopieczni Maurizio Sarriego ulegli Szachtarowi Donieck 2:1 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy pierwszą groźną sytuację stworzyli już w 6.minucie spotkania jednak strzał ostrego konta Arkadiusza Milika zatrzymał się na bocznej siatce. Odpowiedź gospodarzy była szybka, bo już po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. W pole karne dośrodkował Srna, piłkę piętą przedłużył jeden z zawodników mistrzów Ukrainy do której doszedł Taison, który płaskim strzałem pokonał Reine. Pomimo przewagi po stracie bramki do końca pierwszej części spotkania “Błękitni” nie potrafili doprowadzić do wyrównania.

Od początku drugiej połowy obydwa zespoły próbowały przejąć inicjatywę na boisku jednak większość akcji zarówno gospodarzy jak i przyjezdnych kończyła się przed polem karnym. W 59.minucie gospodarze za sprawą Facundo Ferreyra wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pepe Reina minął się z piłką dośrodkowana przez Bernarda, a z błędu hiszpańskiego zawodnika skorzystał Ferreyra, który głową skierował piłkę do siatki.

W 60.minucie na boisku zameldował się Dries Mertens, który zmienił Marka Hamsika. Dwie minuty później Belg oddał pierwszy strzał jednak po raz kolejny pewnie interweniował Piatow. W 67.minucie boisko opuścił rozgrywający przeciętne spotkanie Piotr Zieliński,a w jego miejsce pojawił się Allan. Na osiemnaście minut przed zakończeniem spotkania Taras Stepanenko faulował w polu karnym zawodnika gości, a jedenastkę na bramkę zamienił Arkadiusz Milik.
Do końca wynik nie uległ zmianie i to mistrzowie Ukrainy mogli świętować zwycięstwo.

Bramka na 2:1 Arkadiusza Milika: