[WIDEO] Pewna wygrana Anderlechtu i kolejny gol Teodorczyka!

4 gru 2016, 16:26

Łukasz Teodorczyk nie zamierza zwalniać tempa! Reprezentant Polski zdobył już swoją trzynastą ligową bramkę, a jego RSC Anderlecht pokonał po ciekawym meczu na wyjeździe Kortrijk 3:1.

Spotkanie mogło zacząć się bardzo dobrze dla gospodarzy, ale w 18. minucie Herve Kage nie wykorzystał rzutu karnego. Na odpowiedź gości musieliśmy poczekać 10 minut, ale była ona zabójcza…Na prowadzenie Anderlecht wyprowadził reprezentant Rumunii, Nicolae Claudiu Stanciu.

Drugą połowę również świetnie rozpoczęli piłkarze Anderlechtu, a konkretnie Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski wykorzystał błąd jednego z obrońców Kortrijk i mocny strzałem w krótki róg pokonał Thomasa Kaminskiego.

Trzy minuty później zwycięstwo Anderlechtu przestało być już tak pewne bowiem strzelec pierwszej bramki, Stanciu został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą, a na kwadrans przed końcem meczu Idriss Saadi wlał w serca kibiców zgromadzonych na trybunach jeszcze więcej nadziei strzelając kontaktową bramkę. Na szczęście w 83. minucie wszelkie nadzieje gospodarzy rozwiał doświadczony serbski obrońca, Ivan Obradovic, który ustalił wynik spotkania.

W tabeli Jupiler League Anderlecht dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce. Kortrijk z dorobkiem 24 punktów jest 10.