[WIDEO] Pewne zwycięstwo Napoli. Błysk Zielińskiego

10 sty 2017, 22:57

Napoli mimo drobnych problemów ostatecznie pewnie pokonało 3:1 Spezie w 1/8 finału Pucharu Włoch. Wynik spotkania po pięknej indywidualnej akcji otworzył Piotr Zieliński.

Wicemistrzowie Włoch w 1/8 finału krajowego pucharu podejmowali drugoligowy zespół Spezi. Wydawało się więc, że podopieczni Mauricio Sarriego wygrają raczej bez problemu. W przekonaniu tym utwierdził wszystkich jeszcze Piotr Zieliński, który już w 3. minucie indywidualnym rajdem ograł kilku rywali i sam sfinalizował akcję pakując piłkę do siatki.

Potem jednak coś się zacięło w ekipie gospodarzy. Oddali inicjatywę drugoligowemu zespołowi efektem czego była bramka wyrównująca w 35. minucie.

Neapolitańczycy dopiero w drugiej połowie mocniej przycisnęli rywala. Najpierw w 55. minucie Emanuele Giaccherini wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a następnie dwie minuty później na 3:1 strzelił Gabbiadini.

Wynik spotkania już się nie zmienił i wicemistrzowie Włoch wygrali 3:1.