[WIDEO] PIĄTEK JEST NIESAMOWITY! Kolejne bramki Polaka i zwycięstwo Milanu

16 lut 2019, 22:50

Krzysztof Piątek jest niemożliwy. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w zwycięskim 3:1 spotkaniu z Atalantą w ramach 24. kolejki Serie A. Nasz napastnik jest już wiceliderem strzelców.

Spotkanie Atalanty z AC Milanem było chyba najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem tej kolejki spotkań we włoskiej Serie A. Pierwsze minuty starcia na Stadio Atleti Azzurri d’Italia było bardzo wyrównane. Dużo walki w środku pola i akcje toczące się do bramki do bramki. Pierwszą groźniejszą sytuację oglądaliśmy w 13. minucie kiedy to po dośrodkowaniu Suso Kessie uderzył głową, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

Sytuacja ta wstrząsnęła gospodarzami, którzy zaczęli przejmować inicjatywę. Tę udokumentowali w 33. minucie kiedy to Josip Ilicić prostym zwodem położył Rodrugueza, złamał akcję do środka i podał w kierunku Freulera, a Szwajcar silnym strzałem z okolic 11 metra dał prowadzenie Atalancie.

Milan zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Ricardo Rodriguez nieco naprawił swój błąd za straconą bramkę i posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne. Tam znajdował się Krzysztof Piątek, który mimo iż miał na plecach obrońcę i stał tyłem do bramki zdołał oddać strzał, który po chwili zatrzepotał w siatce.

Druga część gry to już zdecydowana przewaga przyjezdnych. Najpierw w 55. minucie Hakan Calhanoglu pięknym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie Milanowi. Sześć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztof Piątek uprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do bramki ustalając wynik spotkania na 1:3.

Krzysztof Piątek przebywał na boisku do 68. minuty kiedy to został zmieniony przez Patricka Cutrone. Arkadiusz Reca cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Atalanta 1:3 AC Milan