[WIDEO] Piech znów strzela…W derbach i to jak!

7 sty 2017, 18:06

Arkadiusz Piech zdobył ładną bramkę dla Apollonu Limassol, a jego drużyna pokonała na własnym stadionie w derbowym pojedynku AEL Limassol 2:0!

Mecz 18. kolejki cypryjskiej ekstraklasy był bardzo ważny dla obu ekip. AEL bronił pozycji lidera, z kolei Apollon zwycięstwem mógł zbliżyć się do ścisłej czołówki. Tak też się stało! Najpierw w 28. minucie bardzo ładnym golem popisał się były piłkarz Ruchu Chorzów, Zagłębia Lubin czy Legii Warszawa Arkadiusz Piech, a w ostatniej minucie wynik spotkania golem z rzutu karnego ustalił Fotis Papoulis.

Warto wspomnieć, że w meczu obejrzeliśmy aż 7 żółtych i 1 czerwoną kartę! W ekipie gości cały mecz rozegrali byli Legioniści, Mikel Arruabarrena oraz Dossa Júnior z kolei w drużynie Piecha również cały mecz zagrał były grać Zagłębia Lubin, Tiago Gomes.

W tabeli cypryjskiej ekstraklasy AEL jest aktualnie drugi (AEK Larnaka prowadzi 1:0), z kolei Apollon awansował na 4. pozycję i traci 5 punktów do lidera.

Apóllon FC 2-0 AÉL (Limassol)
Arkadiusz Piech 28, Fótis Papoulís 90 (k)

żółte kartki: Cháris Kyriákou, João Pedro, Valentin Roberge, Bruno Vale – Alain Eizmendi, Lucas Souza, Marco Airosa.
czerwona kartka: Marco Airosa (78. minuta, AÉL, za drugą żółtą).