[WIDEO] Pierwsza asysta Zielińskiego. Napoli remisuje i odkłada koronację Juventusu

7 kwi 2019, 22:48

W spotkaniu kończącym niedzielną serię 31. kolejki Serie A Napoli zaledwie zremisowało 1:1 z Genoą. Wynik ten oznacza jednak, że koronacja Juventusu zostaje przesunięta do co najmniej soboty. Pierwszą asystę w sezonie liczył Piotr Zieliński.

Na Stadio San Paolo miejscowe Napoli podejmowało Genoę. W składzie gospodarzy od początku wystąpili zarówno Arkadiusz Milik jak i Piotr Zieliński. Pierwsza połowa wyrównana, nawet z niewielkim wskazaniem na broniących się przed spadkiem gości z Genui. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka którą w 28. minucie obejrzał Stefano Sturaro za swój brutalny i bezmyślny faul.

Swoje szanse w pierwszych trzydziestu minutach gry mieli Arkadiusz Milik oraz weteran włoskich boisk Goran Pandev. Podopieczni Carlo Ancelottiego wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Piotr Zieliński odegrał do Driesa Mertensa który przebiegł z piłką kilka metrów i uderzeniem zza pola karnego dał prowadzenie swojej drużynie.

Genoa mimo utraty bramki i gry w osłabieniu nadal dzielnie walczyła i starała się wyrównać stan rywalizacji. Sztuka ta udała się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Goran Pandev fantastycznie dograł do zamykającego akcję na drugim słupku Darko Lazovicia, a ten bez przyjmowania piłki pokonał Karnezisa.

Po zmianie stron zdecydowaną inicjatywę przejęli gospodarze. Niestety na ich nieszczęście nic z tego nie wynikało gdyż przez zdecydowaną większość czasu bili głową w mur. Duża w tym zasługa Andrei Radu który świetnie strzegł dostępu do własnej bramki. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie i zakończył się on wynikiem 1:1.

Rezultat ten oznacza, że na 7 kolejek przed końcem mający 20 punktów przewagi Juventus potrzebuje zaledwie remisu w sobotnim pojedynku ze SPAL, aby już wtedy cieszyć się z mistrzostwa.

Napoli 1:1 Genoa