[WIDEO] PNA: “Prezes” znów strzela i wyrzuca z turnieju drużynę Kasperczaka

28 sty 2017, 19:26

Prejuce Niguimbe Nakoulma zdobył bramkę dla swojej reprezentacji w wygranym 2:0 spotkaniu z Tunezją w ramach ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Burkińczycy dzięki zwycięstwu wyeliminowali z turnieju ekipę Henryka Kasperczaka.

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu 31. edycji turnieju mierzyły się ze sobą Burkina Faso oraz Tunezja, którą od 13 lipca 2015 roku prowadzi Henryk Kasperczak. W pierwszej części gry przewagę mieli podopieczni polskiego szkoleniowca. To oni stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramki, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić Burkińczycy. Przejęli kontrolę nad spotkaniem i raz po raz nacierali na bramkę rywali. Pierwsze trafienie zobaczyliśmy jednak dopiero w 81. minucie kiedy to na listę strzelców wpisał się, wprowadzony na plac gry kilka minut wcześniej, Bance.

W 85. minucie podopieczni Henryka Kasperczaka mieli jedną z ostatnich szans na wyrównanie stanu rywalizacji. Przy rzucie rożnym zaatakowali większą liczbą zawodników. Niestety na ich nieszczęście Burkińczycy przejęli piłkę i Prejuce Nakoulma po samotnym rajdzie przez ponad połowę długości boiska wpakował piłkę do pustej bramki.

Burkina Faso dzięki wygranej awansowało do półfinału rozgrywek, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Egipt-Maroko. Dla popularnego “Prezesa” było to już trzecie trafienie w tym turnieju.