[WIDEO] Puchar Włoch: Fenomenalny Kownacki! Sampdoria w kolejnej rundzie

28 lis 2017, 23:01

Sampdoria bardzo pewnie pokonała Pescare 4:1 w spotkaniu 1/16 Pucharu Włoch. Fenomenalny występ zaliczył Dawid Kownacki który zdobył dwie bramki, a ponad to zaliczył asystę.

Marco Giampaolo w pucharowym pojedynku z ekipą z Serie B dał szansę od pierwszej minuty Dawidowi Kownackiemu. Młodzieżowy reprezentant Polski bardzo szybko odpłacił się danym mu zaufaniem i już w 2. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wykorzystał on zagranie głową Valerio Verre i bez problemów wpakował piłkę do siatki.

Siedem minut później było już 2:0. Tym razem to były zawodnik Lecha Poznań podawał i po jego dokładnej wrzutce Ramirez podwyższył prowadzenie.

W kolejnych minutach Sampdoria nieco zwolniła tempo, ale i tak nie zamierzała odpuszczać. W 31. minucie Caprari przedarł się w pole karne i silnym strzałem zmienił stan rywalizacji na 3:0.

Druga część gry była już bardziej wyrównana, a nawet ze wskazaniem na gości, którzy w 53. minucie za sprawą Benaliego zdołali odrobić część strat. Niestety to było wszystko na co było stać ekipę Pescary. Miejscowi mądrze się bronili i czekali na swoje szanse z kontrataków. Jeden z nich zakończył się dla nich bramką. Dawid Kownacki otrzymał podanie na prawą stronę boiska, wbiegł w pole karne i silnym, precyzyjnym strzałem tuż przy słupku ustalił wynik meczu.