[WIDEO] Puchar Włoch: Napoli z awansem. Milik powiększa dorobek strzelecki

13 sty 2019, 23:42

W 1/8 finału Pucharu Włoch Napoli pokonało Sassuolo 2:0 i awansowało do kolejnej fazy rozgrywek. Przy obu bramkach udział miał Arkadiusz Milik. Polak najpierw sam pokonał bramkarza rywali, a później asystował.

Carlo Ancelotti starcia na Stadio San Paolo nie zamierzał w jakikolwiek sposób odpuszczać i wystawił praktycznie najmocniejsze zestawienie z Arkadiuszem Milikiem na szpicy. Niestety w składzie zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego który zasiadł na ławce rezerwowych.

Napoli po kwadransie gry już prowadziło. Lorenzo Insigne pognał lewą flanką boiska i podał do będącego przed polem karnym Adama Ounasa, a ten po chwili odegrał do wbiegającego w szesnastkę Włocha. Insigne chciał dośrodkować do Arkadiusza Milka, ale piłkę odbił bramkarz rywali. Zrobił to jednak w tak niefortunny sposób, że trafił wprost w Polaka, a futbolówka wpadła do pustej bramki.

Pięć minut później Sassuolo za sprawą Locatelliego wyrównało stan rywalizacji. Goście jednak nie cieszyli się zbyt długo ze zdobytej bramki, gdyż kilka sekund po tym arbiter po interwencji VAR anulował trafienie gdyż w akcji bramkowej dopatrzył się zagrania ręką strzelca gola.

Gospodarze awans przypieczętowali w 74. minucie. Lorenzo Inisgne dostrzegł w polu karnym Arkadiusza Milika, a ten po przyjęciu piłki na skraju szesnastki dograł do wbiegającego Fabiana Ruiza, a ten silnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Ćwierćfinałowym rywalem Napoli będzie AC Milan.